מאמרים


להלן חלק ממכתבי תודה והערכה של מטיילינו במהלך השנים:

 


אני רוצה להודות בשם הקבוצה שיצאה לסיציליה ב-1.10.08

נהנינו מאוד מהטיול ומהמסלול שתכננתם.
אנו מודים לכם על שעמדתם בהתחייבות והוצאתם קבוצה של 10 אנשים למרות שזה לא מקובל. הרווח היה כולו שלנו.
אנו רוצים לציין את אריה קורן מדריכנו בטיול.
אריה הפגין שליטה מקצועית בתחום הגיאוגרפי, ההסטורי, הכלכלי והחברתי בכל יעד שבקרנו. הידע הרב תוך שילוב קטעים ספרותיים, השמעת מוזיקה מקומית, תרמו לאווירה הנפלאה ששררה במהלך הטיול. חשוב לציין את מידת גמישותו של אריה והיענות לצורכי הקבוצה. נוספו עוד יעדים אטרקטיביים למסלול המקורי וזכינו גם לביקור משפחתי מיוחד עם דודו של אלי שלא ראה מעולם. אנו ממליצים על אריה כמדריך מצטיין עם מומחיות בהדרכה ובעיקר באיטליה. נשמח לתאם איתכם טיולים נוספים בהדרכתו כי הבנו שכשרון יש וידע ניתן יהיה לרכוש על כל יעד. הגישה למטייל היא החשובה.
נשמח אם תעבירו לאריה עותק ממכתבנו.

קבוצת העשרה: סולי ושוקי, לילי ואיתן, מירה ופיטר, רותי ואבי, טובה ואלי

 


_____________________________________________________________________________________

 

22.9.08
לידי רותי

הנדון: אבישי דנין – טיול לסיציליה

עם חזרתנו ארצה ונחיתתנו איש איש במחוזו, אני רוצה להודות לך על הטיול בכללו ובאופן מיוחד על שהעמדת לנו את אבישי דנין כמדריך. אין ספק שלאבישי חלק גדול בהצלחת הטיול.

אבישי איש נעים הליכות באופן יוצא מן הכלל. הוא קלט אותנו בעצם ללא כל מפגש מקדים.

נפגשנו בשדה התעופה ומשם התחילה זרימה של אוירה נעימה. אין ספק שאת סיציליה הוא מכיר היטב, וידע לחשוף אותה בפנינו על שלל מכמניה. כמו את סיציליה כך הוא מכיר את צרכיהם של התיירים: הוא יודע מתי להאכיל, מתי לתת לנוח, מתי לאתגר ומתי להרפוץ. הוא קשוב מאוד לרחשי הלב בקבוצה ומוצא תמיד מענה מרגיע. אבישי נהג בנו ברגישות ובהתחשבות ספציפית כלפי כל איש בקבוצה. הטיול כולו עבר ללא אף תקלה, וזה לא מובן מאליו.

ראויים לציון נפרד הם שפתו העשירה, הערבה לאזנם של אוהבי העברית, וההומור השנון והעדין שלו. נהנינו מהם והערכנו אותם.

אין ספק שאבישי היה האדם המתאים לקבוצה שלנו. תודה לכם ולו על טיול מקסים,
ושתהיה שנה טובה לכולם

בברכה,

מור פנינה ומשה
קפלן יורם ורות
גוטפרוינד חנוך ורעיה
רדאי פלג ושלומית
בייגה ותמה שוחט

 

___________________________________________________

סיציליה (Sicilia ביוונית ובלטינית קלאסית: סיקיליה. באיטלקית: סיצ'יליה) היא האי הגדול ביותר בים התיכון, שטחו כ-25,000 קמ"ר. כיום מחוז באיטליה המאכלס 5 מיליון תושבים. הערים הגדולות באי סיציליה כוללות את בירתו פלרמו (המאכלסת 700 אלף תושבים), ובירות של נפות קטניה, מסינה, סירקוזה, טרפאני, אנה, קלטניסטה, אגריג'נטו ורגוזה.

ערים מפורסומות נוספות הן צ'פלו, טאורמינה, ברונטה, קורלאונה, קלטג'ירונה, קסטלומר דל גולפו, מרסלה וטריפי.

האי סיציליה ניצב מול קלבריה (המחוז שבקצה ה'מגף' של איטליה) ומופרד מאיטליה על ידי מצר מסינה. הר הגעש אטנה, הממוקם קרוב לעיר קטניה, הוא הר הגעש הגבוה ביותר באירופה והוא מתנשא לגובה 3,320 מטר. סיציליה מוקפת איים השייכים לה מבחינה מנהלתית והם האיים האאוליים או האיים הליפריים בצפון, האיים האגדיינים והאי פנטלריה במערב, האי אוסטיקה בצפון מערב ואיי פלאגי בדרום מערב.

נהר האימרה מרידיונלה אורכו הוא 144 ק"מ הוא הנהר הארוך ביותר בסיציליה ונשפך אל הים התיכון. בדרכו הוא חוצה 3 נפות בסיציליה - נפת פלרמו, נפת אנה ונפת קלטניסטה - שם הוא נשפך לים התיכון. הנהרות בסיציליה: נהר השימתו כ-113 קילומטרים. נהר הפלטני אורכו הוא 84 ק"מ. אורך של נהר הבליצ'ה הוא כ-77 ק"מ.

באלפיים השנים האחרונות ידועה סיציליה כמקור לחיטה. זיתים ויין הם מוצרים חקלאיים נוספים שהיא מייצאת. המכרות בנפת קלטניסטה הפכו למוקד לייצור גופרית במאה ה-19 אך גוועו בשנות ה-50 של המאה ה-20.


הצטרפו אלינו לטיול קסום לסיציליה
שהינו חוויה בלתי נשכחת!